svépomocné knihy smutku po královnině smrti

0
svépomocné knihy smutku po královnině smrti

Smutek je silná emoce. Tak jako Její Veličenstvo, královna Alžběta II řekla sama: “Smutek je cena, kterou platíme za lásku.” Smutek je matoucí, rozrušující a obrovská emoce, kterou je třeba zkusit řešit.

Následující smrt královnymůžete mít pocit, že pro ni truchlíte, nebo její smrt může vyvolat emoce zármutku z jiných ztrát, kterým jste čelili. Smrt veřejné osobnosti, zvláště tak monumentální, jako je Její Veličenstvo, vás může donutit zvážit své vlastní ztráty, kterým jste čelili po celý život. Takže bez ohledu na to, zda cítíte smutek ze ztráty panovníka, nebo zda tato smrt vyvolala znepokojivé emoce, je toto období smutku pro mnoho lidí velmi těžkým obdobím.

Existuje mnoho způsobů, jak pomoci zpracovat, pochopit a vyrovnat se s žalem. NHS doporučuje řadu věcí, které mohou pomoci se zpracováním zármutku, včetně mluvení o svých pocitech, dobrého spánku a hledání podpory kolegů. NHS také doporučuje možnosti stylu „svépomoci“, jako je poslech zvukových průvodců pro pohodu a změny životního stylu.

Knihy jsou skvělým způsobem, jak se dozvědět a prozkoumat smutek; „Pomáhají nám porozumět našim emocím tím, že je popisují a normalizují to, co může být znepokojivé,“ říká psychoterapeutka a autorka Julia Samuelová. Čtení o zkušenostech jiných lidí a čtení rad od odborníků vám může pomoci porozumět tomu, co vaše mysl a tělo prožívá, a prozkoumat, jak svůj smutek zvládat.

“Knihy často vyprávějí různé příběhy lidí, kteří truchlí, a čtenář se v těchto příbězích může vidět a cítí se méně sám,” řekla odbornice na smutek Julia. “Myslím, že opravdu může být užitečné koupit knihu příteli, ne jako náprava, smutek nelze napravit, ale jako způsob, jak je podpořit – pro děti jsou obzvláště užitečné.”

Ať už pro sebe nebo pro někoho blízkého, vybrali jsme několik knih, které pomáhají vysvětlit, prozkoumat a pochopit procesy smutku a zármutku, včetně možností pro děti a Juliiných doporučení.

Pro každého, kdo se snaží vypořádat s emocemi zármutku a zármutku, je důležité vyhledat odbornou radu. Zjistěte, jak získat pomoc prostřednictvím webových stránek NHS tady.

podobné příspěvky

Leave a Reply