Prostor pro každého: Na Edgewood Avenue se otevírá knihkupectví Possible Futures

0
Prostor pro každého: Na Edgewood Avenue se otevírá knihkupectví Possible Futures


Lizzo vystřelila ze sady reproduktorů Bluetooth, když nakupující procházeli zbrusu novým knihkupectvím Possible Futures, prohlíželi si regály a prohlíželi si umělecká díla.

Nejnovější nezávislé knihkupectví New Haven otevřelo své brány ve čtvrti Edgewood 22. srpna. Nabízí prostor, kde mohou nakupující volně rozbíjet obálky knih, pracovat, toulat se nebo prostě jen relaxovat na jedné z mnoha čalouněných židlí.

Pro Lauren Anderson byla Possible Futures vyvrcholením 10leté cesty. Andersonová opustila svou práci dřívější profesorky, aby si splnila celoživotní sen provozovat knihkupectví. Po provozování předchozího obchodu se Anderson rozhodla přesunout své podnikání blíže k vlastní komunitě. Od ledna začala hledat nová místa a sepisovat obchodní plány.

Po měsíčním čekání na územní rozhodnutí byl prostor nakonec zkolaudován. Possible Futures má výhodnou polohu v srdci čtvrti Edgewood, s autobusovou linkou 246 CT Transit a cyklistickými pruhy, které jezdí přímo za jejími dveřmi.

Possible Futures prodává knihy, ale Anderson dal jasně najevo svou prioritu jako komunitní prostor. Vysvětlila, jak se obchod zavázal otevřít se pro všechny. Vzdušná výloha s plyšovými rozkládacími křesly a stoly rozmístěnými mezi poličkami má koupelnu s přístupem pro ADA a zadní parkoviště. Obchod je místem, kam „lidé v sousedství mohou přijít, jen aby si popovídali, popovídali si,“ řekl Anderson.

Jeho duch otevřených dvířek zasahuje i do prostoru polic. Knihy jsou vybírány tak, aby představily nedostatečně zastoupené autory, s důrazem na tituly, které ne vždy získaly pozornost recenzí a seznamů bestsellerů New York Times. V nakladatelském průmyslu, kterému dominují bílí autoři, příliš mnoho knih často proklouzlo trhlinami, vysvětlil Anderson.

„To, co je zde, odráží naši komunitu a nabízí trochu spojení s určitými knihami na jiných místech,“ řekl Andersontold News. Aby si zachovala výběr děl, která nejlépe odráží rozmanitost komunity, pravidelně hledá rady od zákazníků i sousedů.

Dnes mohou zákazníci, kteří sem poprvé vstoupí, najít tituly od WEB DuBois „Black Reconstruction in America k „Afterparties“ Anthonyho Veasna So. Knihy nadějných autorů jsou lemovány lícem po líci vedle známých bestsellerů a nabízejí čtenářům příležitost k prozkoumání. Na pravé stěně obchod vystavuje umělecká díla od rotujícího výběru místních umělců; přední umělci si mohou vybrat knižní tituly, které se soustředí na téma jejich děl.

Anderson se stále vracela ke spojení a komunitě jako základnímu kameni své práce. Zatímco Possible Futures se objevuje jako další knihkupectví v literární krajině New Havenu, Anderson pevně zopakovala, že má kořeny v jejím sousedství.

Když Andrerson mluvil o úloze obchodu v komunitě Edgewood, zdůraznil důležitost „naslouchat lidem… o tom, jaký by prostor chtěli mít“. Udržování prostoru otevřeného pro všechny ji také povzbudilo k partnerství s organizacemi, jako je Pride Center.

Intimita obchodu nezůstala bez povšimnutí.

“Menší obchody jsou osobnější než Barnes and Noble,” řekl Ben McManus, místní obyvatel Edgewood. “Obchod má svou vlastní osobnost… a mít možnost sedět je velké plus.”

Místní obyvatelé vnikli dovnitř. Někteří se tam zatoulali při procházce, někteří ho navštívili poté, co kolem něj projeli na kole, a jiní nedávno objevili obchod na Instagramu. Mezi nimi i místního obyvatele Marka Abrahama ohromil výběr knih pro děti v obchodě, když pro své děti skenoval nové tituly.

„Našla jsem nové potěšení z dětských knih… o rase a pohlaví ao věcech, o kterých jsem jako dítě neměla možnost číst,“ dodala Karolina Ksiazek ’15, další místní obyvatelka a zákaznice knihkupectví.

Mnoho nakupujících přiznalo, že intimita osobního nákupu knih jim také dala svobodu narazit na nové tituly a autory.

„Je prostě pohodlné, když se můžete zastavit u skřivana a jít hledat knihy, aniž byste museli být celý den na obrazovce,“ řekl Abraham.

Obchod hledá nové způsoby, jak se zapojit do komunity. Po dvou týdnech provozu má Possible Futures již plány na pořádání „obedů s knihami“, autorská čtení a další místní akce.

„Věřím v život tam, kde pracujete, a v práci tam, kde žijete, a v poznání lidí,“ řekl Anderson.

Possible Futures se nachází na 318 Edgewood Ave.

podobné příspěvky

Leave a Reply