Pobřežní komunita rozdělená kvůli květinové nástěnné malbě na kadeřnictví Southgate

0
Pobřežní komunita rozdělená kvůli květinové nástěnné malbě na kadeřnictví Southgate

SOUTHGATE, Mich. – A Po proudu řeky komunita je rozdělena na květinovou nástěnnou malbu vystavenou na budově a Jižní brána kadeřnictví, které chce obnovit svůj image.

Město majiteli zařízení řeklo, že barevná malba musí být odstraněna a že se nelíbí členům komunity, kteří se do expozice zamilovali.

Cada’s Hair Studio chtělo dodat Southgate krásu a skočilo po příležitosti, aby nástěnnou malbu vytvořil místní umělec.

Problém je, že porušuje dvě vyhlášky, podepisování vyhlášek město říká, že na aktualizaci pracuje.

“Mít negativní reakce na to bylo šokující,” řekla umělkyně Caitlyn Williamsová.

Když Williams vytvořila nástěnnou malbu, řekla, že chtěla, aby povznesla lidi.

“Upřímně řečeno, když to vidím, je to téměř emocionální, protože je to něco, co v ostatních lidech vyvolává tolik radosti,” řekl Williams.

Nástěnná malba přinesla mnoho nového zájmu do rodinného podniku Cada’s Hair Studio, které v roce 1976 otevřel dědeček Makenzie Costello.

“Každý to miluje, usmívá se, když to vidí,” řekl Costello. “Lidé nevěděli, že jsme kadeřnictví.”

Radost, kterou nástěnná malba přinesla, nevydržela hned po dokončení práce, Costello a její matka dostali dopis od městského stavebního úřadu.

Žena, která milovala kresbu natolik, že jí zavolala a pochválila ji, se o dopise dozvěděla a zveřejnila jej online, stovky sdílení a komentářů později.

“Myslím, že by to tam měli nechat, protože je to známka individualismu,” řekla žena. “Být umělec a všechno, to nikomu neubližuje.”

“Jo, jak se vyjádřím, květiny se mi líbí, protože jsou moc pěkné,” řekla další žena.

Správce města Southgate Dan Marsh řekl, že nástěnná malba porušuje dvě nařízení týkající se znamení, která předtím, než se objeví, potřebovala schválení městskou radou.

Problémem jsou také malované dopisy pro kadeřnické studio Cada.

“Neměli jsme tušení, že musíme získat povolení,” řekl Costello. „To jsme se měli zeptat; teď víme.”

V dopise ze stavebního úřadu bylo uvedeno, že to potřebují přetřít nebo jinak. Costello řekla, že doufá, že najdou jiné řešení, které nezahrnuje vymazání toho, co Williams vytvořil.

“Bylo by hrozné (přemalovat to),” řekl Costello. “Přineslo to mnohem více obchodů a všichni to milují.”

Costello plánuje zabalit středeční (21. září) zasedání městské rady, kde budou žádat, aby zůstala jasná květinová expozice.

“Bolí to, že chtěli něco takového zamaskovat, když je tu tak ohromná podpora toho, jak je to krásné a jak moc to milují,” řekla Williamsová. “Doufám, že se na to podívají a přečtou, postavte se na naši stranu, lidi a salon.”

Správce města říká, že rozhovory o aktualizaci vyhlášky nesouvisely s vlasovým studiem Cada, které začalo začátkem tohoto měsíce.

Říká, že zatímco plánovací komise diskutuje o změnách, které chce provést, město nebude podnikat žádné další kroky proti salonu, dokud tyto diskuse proběhnou, což znamená, že nástěnná malba zatím zůstane.

Copyright 2022 by WDIV ClickOnDetroit – Všechna práva vyhrazena.

podobné příspěvky

Leave a Reply