Je levnější rezervovat hotely na poslední chvíli?

0
Je levnější rezervovat hotely na poslední chvíli?

(NerdWallet) – Společnost NerdWallet sledovala více než 2 500 cen hotelových pokojů v letech 2019, 2020 a v první polovině roku 2021. Hotely byly rozmístěny po celém světě v různých třídách a značkách a ceny pokojů byly porovnány za noci 15 dní venku oproti čtyřem měsícům ven.

A v 66 % případů bylo levnější rezervovat hotelový pokoj na 15 dní ve srovnání se čtyřmi měsíci.

Rozdíl je zatím ještě výraznější v roce 2021, kde je ještě pravděpodobnější, že dostanete rezervaci na poslední chvíli. Stejné pokoje, které jsme analyzovali pro rok 2021, byly levnější 73 % času při rezervaci na 15 dní oproti čtyřem měsícům.

Kolik mohu ušetřit při rezervaci na poslední chvíli?

I když je téměř vždy levnější rezervovat si pokoj na poslední chvíli, o kolik levnější je ve skutečnosti? Ukázalo se, že i když je to o něco levnější, nečekejte zde výhodný koš. Pokoje v průměru o 13 % méně při rezervaci na poslední chvíli než při rezervaci čtyři měsíce předem.

Zde je roční rozpis úspor při rezervaci hotelu na poslední chvíli na základě průměrných cen pokojů:

  • 2019: 6,5 %.
  • 2020: 26,3 %.
  • 2021: 13,9 %.
  • Všechny tři roky: 13,0 %.

A co mezinárodní vs. domácí hotely?

Možná budete chtít rezervovat na poslední chvíli víkendový hotelový útěk v Las Vegasale pravděpodobně se neodešlete spontánně Španělsko.

Bohužel nečekejte velký rozdíl v rezervačních strategiích pro mezinárodní a domácí hotely. U hotelů jsme nezaznamenali žádnou výraznou odchylku, když jsme je seskupili podle nemovitostí v Severní Americe (úspora 12,7 %) ve srovnání se všemi ostatními zeměmi mimo Severní Ameriku (úspora 13,5 %).

A co rezervace luxusních hotelů na poslední chvíli?

Existuje jedna oblast, kde pravděpodobně uvidíte větší slevy při rezervaci na poslední chvíli: luxusní hotely. Hotely jsme v naší analýze seskupili do tří úrovní – vysoké, střední a nízké – podle jejich průměrné ceny a značky. Hampton Inn by tedy obecně byl v nižší úrovni, Hilton Garden Inn by byl střední a Conrad by byl hotel vyšší úrovně.

A jak se ukázalo, hotely nižší úrovně měly minimální cenový rozdíl na základě toho, kdy jste provedli rezervaci – pouhých 5,5 % u všech hotelů, které jsme analyzovali v letech 2019, 2020 a v první polovině roku 2021.

Ale pokud jde o hotely vyšší třídy, při rezervaci na poslední chvíli pravděpodobně získáte významnou nabídku. Hotely zařazené do naší nejvyšší úrovně byly v průměru téměř o 22 % levnější, když byly rezervovány 15 dní.

Pokud si obecně rezervujete rozpočet hotely, neočekávejte velké úspory tím, že budete čekat na rezervaci na poslední chvíli. Ale pokud máte chuť na luxus, pak byste mohli s velkou pravděpodobností uzavřít obchod, pokud jste ochotni vsadit na rezervaci v krátké době.

Proč možná nechcete rezervovat na poslední chvíli

Navzdory možným úsporám ve většině případů nedoporučujeme rezervaci na poslední chvíli, a to z několika klíčových důvodů.

1. Úspory mohou být zanedbatelné

Průměrná úspora při rezervaci pokoje na 15 dní oproti čtyřem měsícům byla 13 %. Jistě, to je ušetřených 260 USD na hotelovém rozpočtu 2 000 USD (ať už na jednu cestu nebo na celý rok), ale mějte na paměti, že 13 % je průměr a některé úspory budou mnohem menší (a pokoje by mohly stát více, pokud rezervujete na poslední chvíli).

Neslevujte ani z bolesti hlavy, se kterou se můžete setkat kvůli prokrastinaci. Hotel, který chcete, už může být vyprodaný. Nebo může mít k dispozici pokoje, ale pouze větší apartmá s výhledem, která budou stejně dražší.

2. Možná budete moci provést rezervaci předem a později ji znovu zarezervovat

Storno podmínky hotelu byli vždy obecně dost flexibilní a od pandemie se jen zvýšili.

Většina hotelů Hilton umožňuje změnu nebo zrušení do 24 hodin před dnem příjezdu. Zatímco Hilton je na velkorysém konci storno podmínek, není neobvyklé vidět bezplatné zrušení 48 nebo 72 hodin předem.

Jiné značky nabízejí flexibilní storno podmínky, ale pouze pokud máte status. Pokud máte například elitní status World of Hyatt, můžete ve většině zařízení zrušit svou rezervaci až 24 hodin před check-inem.

V těchto hotelech – a dalších s podobně flexibilními storno podmínkami – by možná stálo za to zarezervovat si pokoj co nejdříve. Poté pravidelně kontrolujte sazby. Pokud klesnou níže, než jste zaplatili, můžete je kdykoli zrušit a znovu zarezervovat.

Pokud váháte, kdy si zarezervovat hotel

Pokud nemáte oči na přepychovém ubytování, které má jinak nestálé storno podmínky, neušetříte mnoho tím, že budete čekat v naději na lepší nabídku.

Nemovitosti jsou v průměru o 13 % levnější, když jsou rezervovány na 15 dní oproti čtyřem měsícům. Největší rozdíl v cenách pochází od luxusních hotelů, které jsou v průměru téměř o 22 % levnější. Ale protože levné nemovitosti jsou pouze o 5 % levnější, nemají nenároční cestovatelé s rezervací hotelových pokojů příliš důvodů otálet.

Dvakrát zkontrolujte drobným písmem, protože existuje velká šance, že si můžete zarezervovat a zamknout sazbu hned, a poté zrušit a znovu zarezervovat, pokud sazba klesne.

Více od NerdWallet

Sally French píše pro NerdWallet. E-mail: sfrench@nerdwallet.com. Twitter: @SAFmedia.

Sam Kemmis píše pro NerdWallet. E-mail: schemmis@nerdwallet.com. Twitter: @sambubutdif.

Článek Ask A Travel Nerd: Je levnější rezervovat hotely na poslední chvíli? původně se objevil na NerdWallet.

Leave a Reply